Publiceringsdatum: 2026-04-30
Söker du efter ett jobb inom bygg och anläggning-sektorn? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Schnell Rekrytering AB genom att arbeta som byggnadskalkylator/anbudsingenjör. Schnell Rekrytering AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för tills vidare, ta en titt på denna jobbannons.
Om du redan bor i närheten av Malmö, är det här din chans att söka ett spännande jobb Om du letar efter en spännande karriär inom byggnadskalkylator/anbudsingenjör-branschen, har Schnell Rekrytering AB just nu ett ledigt jobb som kan vara av intresse. Schnell Rekrytering AB letar efter erfaren byggnadskalkylator/anbudsingenjör som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är fredag den trettioförsta juli 2026.
Vi söker nu en EL-kalkylator till ett stabilt bolag som haft en stadig tillväxt under flera år och fortsätter att växa.
Som EL-kalkylator hos oss arbetar du i projektens tidiga skeden. Din huvudsakliga uppgift är att ta fram precisa kalkyler och tekniska systemlösningar baserat på A-ritningar och ramhandlingar, främst inom totalentreprenader.
Eftersom du ofta arbetar med ofullständiga underlag förväntas du göra kvalificerade antaganden och själv utforma elsystem och tekniska lösningar innan du mängdar och prissätter arbetet.
Du är även en viktig länk i projekteringsskedet, där du bidrar med kalkylperspektiv och påverkar systemval, dimensionering och tekniska lösningar i dialog med projektörer och konsulter för att säkerställa både funktion, kvalitet och lönsamhet.
Vi söker dig som är analytisk, metodisk och affärsmässig. Du förstår att en välgjord kalkyl är fundamentet för ett lyckat projekt och du kan kommunicera dina slutsatser på ett tydligt sätt. Du är en prestigelös lagspelare som tar ansvar och driver ditt arbete framåt.
Krav och meriter
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Schnell Rekrytering AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5595173518 |
| Typ av anställning | Tillsvidareanställning (inkl. eventuell provanställning) |
| Yrke | Byggnadskalkylator/Anbudsingenjör |
| Yrkesområde | Bygg och anläggning |
Schnell Rekrytering AB söker en person till denna tjänst som byggnadskalkylator/anbudsingenjör med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som byggnadskalkylator/anbudsingenjör hos Schnell Rekrytering AB skickar du in din ansökan senast 2026-07-31.
Källa: Arbetsförmedlingen
Schnell Rekrytering AB söker en person till tjänsten som byggnadskalkylator/anbudsingenjör i Göteborg.
2026-04-30
Mer infoSchnell Rekrytering AB söker en person till tjänsten som byggnadskalkylator/anbudsingenjör i Stockholm.
2026-04-30
Mer infoSchnell Rekrytering AB söker en person till tjänsten som byggnadskalkylator/anbudsingenjör i Stockholm.
2026-03-31
Mer info