Publiceringsdatum: 2026-01-20
Funderar du på att söka jobb inom bygg och anläggning? Ett spännande jobb som byggledare hos Uniflex AB väntar på dig - varför inte söka idag? Uniflex AB söker någon som vill arbeta heltid under tills vidare. Kanske är det du?
Denna position är tillgänglig i Stockholm. Företaget Uniflex AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som byggledare har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Här är chansen att bli en del av Uniflex AB och jobba som byggledare! Ansök senast måndag den andra februari 2026.
Vi söker nu en erfaren byggledare med inriktning betong till ett omfattande och tekniskt komplext infrastrukturprojekt i Stockholmsområdet. Rollen passar dig som har goda ledaregenskaper, arbetar strukturerat och har förmåga att driva betong- och konstruktionsarbeten framåt i nära samarbete med entreprenör och beställare.
I rollen som byggledare Betong blir du en central del av projektorganisationen med ansvar för uppföljning och styrning av betongarbeten inom projektets genomförandefas. Du trivs i en operativ roll nära produktionen och är lösningsorienterad med fokus på kvalitet, säkerhet och framdrift.
Som byggledare Betong ansvarar du för att:
Rollen kräver god teknisk förståelse för betongkonstruktioner och erfarenhet av arbete i större infrastrukturprojekt.
Projektet omfattar bland annat:
För rollen som byggledare Betong ser vi att du har:
Du blir en del av ett konsultbolag med stark kompetens inom infrastruktur och samhällsbyggnad, där kvalitet, långsiktighet och kundförståelse står i centrum. Här får du möjlighet att arbeta i ett stort och tekniskt avancerat infrastrukturprojekt och samtidigt utvecklas vidare inom betong- och konstruktionsledning.
Att hitta rätt person till rätt plats – det är vår kärnkompetens. Vi rekryterar kompetent personal till praktiskt taget alla branscher, små som stora företag, inom såväl privat som offentlig sektor. Har du rekryterats av Uniflex vet du att processen är kvalitetssäkrad. Våra rekryterare kan din bransch, därför tar vi totalansvar för alla moment, från kravprofil till uppföljning. Men viktigast av allt är förstås resultatet - att du är rätt person på rätt plats.
Vi arbetar med löpande urval och kan komma att tillsätta tjänsten så fort vi hittat rätt person. Skicka därför in din ansökan så snart som möjligt!
Uniflex är ett registrerat rekryterings- och bemanningsföretag. Vi är auktoriserade av Kompetensföretagen och har kvalitetssäkrade processer och rutiner.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Uniflex AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5566370341 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Byggledare |
| Yrkesområde | Bygg och anläggning |
Uniflex AB söker en person till denna tjänst som byggledare med placerings i Stockholm. Om det låter intressant att arbeta som byggledare hos Uniflex AB skickar du in din ansökan senast 2026-02-02.
Källa: Arbetsförmedlingen
Uniflex AB söker en person till tjänsten som byggledare i Stockholm.
2026-01-20
Mer infoUniflex AB söker en person till tjänsten som byggledare i Stockholm.
2026-01-20
Mer infoTrafikverket söker en person till tjänsten som projektledare, bygg och anläggning i Sundsvall.
2026-01-23
Mer info