Publiceringsdatum: 2025-06-10
Har du övervägt att arbeta inom bygg och anläggning-branschen? Inlandsbanan (Ibab) AB är på jakt efter en skicklig byggledare och du kan vara rätt person för jobbet. Inlandsbanan (Ibab) AB söker en medarbetare på heltid som vill arbeta tills vidare. Kan det vara du?
För detta jobb är ospecificerad arbetsort den angivna tjänsteorten. Företaget Inlandsbanan (Ibab) AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som byggledare har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Sök jobbet som byggledare hos Inlandsbanan (Ibab) AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast söndag den trettioförsta augusti 2025.
Tjänsten innefattar två delar, byggplatsuppföljning samt signalförvaltning av Inlandsbanan.
Byggplatsuppföljning gäller för ban- och signalarbeten samt vara beställarens kontakt med entreprenören ute i anläggningen. Byggplatsuppföljning sker främst under barmarksperioden och medför resor i tjänsten.
Den andra delen innebär signalförvaltning för att stärka upp Inlandsbanans signalsektion. Arbetet omfattar bland annat granskning av entreprenörens dagböcker, attestering av fakturor samt uppföljning i felavhjälpnings- och besiktningssystem. Även arbetsuppgifter som exempelvis att skapa beställningar samt interngranskning av ban – och signalhandlingar inför ombyggnation kan bli aktuellt. Inlandsbanan erbjuder kompetensutveckling inom signalteknik.
Placeringsort är med fördel längs med Inlandsbanan.
Rekryteringen sker löpande och tjänsten kan komma att tillsättas innan sista ansökningsdatum löpt ut.
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Inlandsbanan (Ibab) AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | Tills vidare |
Organisationsnummer | 5564381795 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Byggledare |
Yrkesområde | Bygg och anläggning |
Inlandsbanan (Ibab) AB söker en person till denna tjänst som byggledare med placerings i ospecificerad arbetsort. Om det låter intressant att arbeta som byggledare hos Inlandsbanan (Ibab) AB skickar du in din ansökan senast 2025-08-31.
Källa: Arbetsförmedlingen
Frico AB söker en person till tjänsten som arbetsledare, ventilation i Partille.
2025-06-04
Mer infoExpanderamera Byggbemanning och Rekrytering AB söker två personer till tjänsten som betongarbetare i Karlskoga.
2025-05-16
Mer infoExpanderamera Byggbemanning och Rekrytering AB söker två personer till tjänsten som betongarbetare i Helsingborg.
2025-05-16
Mer info